Radim Hájek

Mé jméno je Radim Hájek a jsem fotograf. Nebudu vám tu vypisovat, jakou mám povahu a jaký jsem, ale můžu Vám zaručit, že pro výsledek a vaši spokojenost udělám maximum.

Moje specializace jsou hlavně svatby, mám za sebou více jak 150 svateb po celé ČR a rád si přidám do seznamu i vaši svatbu. Dále mezi moje nejčastější focení patří portréty, děti, těhulky, rodinky, akty, glamour, fashion, plesy, akce, oslavy a nepohrdnu ani focením produktů, třeba pro váš eshop nebo jako prezentaci vašich výrobků.

Na nejrůznějších akcí nabízím i oblíbenou a vtipnou zábavu v podobě fotokoutku. Plátno podle vašich představ a okamžitý tisk je samozřejmostí.

Fotím ve svém ateliéru a k dispozici jsem téměř 24 hodin denně, pokud tedy zrovna nejsem s mým synem někde na výletě.

Upřednostňuji spíše neformální přátelskou atmosféru, jak při komunikaci, tak i při samostatném focení. Budu rád, když mi napíšete a domluvíme se na nějakém zajímavém focení.

Budu se těšit na naše společné focení.
Váš „nejen“ svatební fotograf
Radim Hájek

Moje maličkost na Svatebním Veletrhu v Brně

Datum: 22.2.2016

Budík zvoní už potřetí a já ve snu, kdy přebírám trofej za první místo v kulturistice (ti, co mě znají nebo mě někdy viděli, tak musí vědět, že tohle je fakt jen divnej sen :-D ) Sakra, zaspal jsem, je sobota 20.2.2016 a já dnes vystavuji na svatebním veletrhu ve Futuru. Ale kdo je připraven, není zaskočen, včerejší přípravy končící kolem půlnoci se vyplatily. Stíhám a do futura dorážím s malou časovou rezervou  a mířím přímo k místu vyhrazenému  na příští dny jenom mě. A že je letos to místo luxusní. Organizátoři Verča a Ríša z Dream Agency udělali oproti loňsku pár změn a určitě k lepšímu. Jediné, co mě trošku znervózňuje je skutečnost, že vlastnoručně vyrobený regál na fotky, u kterého jsem potil krev, trčí nad úroveň eskalátorů a obávám se, aby se ve futuru neobjevil nenechavý pubescent, jehož jedinou zábavou tohoto víkendu bude jedním šťouchem shodit mi vystavené fotky rovnou za krk.

V přehršli stánků, které jsou jen kousek od sebe, musíte návštěvníky nějak zaujmout. Moje strategie byla původně sofistikovanější, ale skončila u toho, že jsem budil zájem kolemjdoucích neoholeným políčkem vousů o velikosti 1x1cm na pravé tváři, které jsem o volné chvilce se slzami v očích rukama vytrhával :-D. Evidentně to zabralo, v sobotu jsem rozdal všechny vizitky. Na neděli jsem se předvedl s větším kalibrem, dřevěný motýlek pod krkem lákal tak, že už jsem pomalu neměl, co rozdávat.

Ve skrytu duše doufám, že za tím stojí i můj šarm a vnitřní kouzlo a nepokrytě vím, že je vše o osobním kontaktu a pohodě. A to je přesně mým cílem, navázat s klienty nějaký vztah, pohodově pokecat, ujistit je, že nic z jejich přání není problém a že na všem se dá domluvit. Obecně vzato je cena, fotky, bonusy jedna věc, ale charakter, chování a celkový dojem fotografa je věc druhá. Přece jen nechcete, aby Vás fotograf na svatbě nudil a vlastně to i tak trochu kazil.

Často taky odpovídám na dotaz, jestli jezdím i mimo Brno. A stejně tak často odpovídám, že jezdím po celé republice. Myšleno české, trošku mě totiž zaskočili budoucí novomanželé, kteří mysleli republiku kolumbijskou. Ale ano, i tam bych jel a klidně ještě dál.

 

Závěrem děkuji všem, co se u mě na pár okamžiků zastavili, ať to byli návštěvníci veletrhu, budoucí klienti, moje kamarádka miss Lucka Kovandová, kolegové, partneři, známí i neznámí, půlka rodiny, děda – pyšný na svého vnuka – a tak si mě asi 258x fotil a já musel trpělivě pózovat, že bych klidně mohl konkurovat modelkám na mole. Letošní veletrh se jednoduše podařil, moje práce mě baví a nenechavý pubescent se neobjevil. A ponaučení na příští rok… koupit ortopedické vložky do bot, lepší budík, více vizitek a hlavně se kvalitně oholit, abych nemohl lidi nechtěně šimrat na krku.